Nawilżacze powietrza Ranking 2022

Zbyt suche powietrze w pomieszczeniu bywa nie tylko uciążliwe, ale także szkodliwe dla zdrowia. Na ratunek przybywają nawilżacze powietrza. Wybór odpowiedniego urządzenia bywa kluczowy, by zapewnić we wnętrzu odpowiednie warunki do pracy, nauki i zabawy. Przede wszystkim należy kierować się naszymi potrzebami i panującymi w domu warunkami, ale także wielkością pomieszczenia czy dodatkowymi funkcjonalnościami.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

 

Zapraszamy do naszego rankingu nawilżaczy powietrza, z którego dowiesz się, które urządzenia są najmocniej polecane przez innych i spełniają większość stawianych przed nimi oczekiwań. Pod uwagę bierzemy wszystko – od wydajności po cenę. Zobacz nasze propozycje nawilżaczy powietrza dla Ciebie.

.

ranking nawilżaczy powietrza

Ranking nawilżaczy powietrza 2022

🥇Nawilżacz Powietrza Xiaomi MI SMART
Nawilżacz powietrza Xiaomi MI SMART musiał znaleźć się na pierwszym miejscu w naszym rankingu. To urządzenie wyjątkowo popularne i to nie bez powodu! Wysoka wydajność, prostota obsługi i bardzo atrakcyjna cena sprawiają, że jeśli szukasz odpowiedniego nawilżacza powietrza, koniecznie sprawdź ten model! Biała kolorystyka świetnie wpasuje się w większość aranżacji wnętrz.

Zobacz inne oferty:

🥈Deerma F600 Nawilżacz Powietrza Ultradźwiękowy
Deerma F600 to bardzo ciekawy, niewielki, ale i wysoce wydajny nawilżacz powietrza, który radzi sobie nawet z wnętrzami o powierzchni 40 m2. Do urządzenia można bez problemu wlać także olejki eteryczne, dzięki czemu będzie pełnić funkcję aromatyzera. Bez trudu zmieści się na szafce czy komodzie, nie stanowiąc dodatkowego akcesorium zagracającego podłogę. Biała kolorystyka dobrze wpasowuje się we wnętrze.

Zobacz inne oferty:

🥉Philips HU4803/01 nawilżacz powietrza
Philips HU4803/01 to średniej wielkości i wydajności nawilżacz powietrza, który musiał znaleźć się na podium naszego rankingu oczyszczaczy powietrza. Wszystko dzięki innowacyjnej technologii Philips NanoCloud, urządzenie nie wypuszcza pary wodnej, a bardzo drobne cząsteczki samej wody – bez zawartości minerałów, zanieczyszczeń czy patogenów. Gdyby nie cena, pewnie byłby numerem jeden.

Zobacz inne oferty:

Concept ZV2000 nawilżacz powietrza Perfect Air

Concept ZV2000 to urządzenie potężne o bardzo wysokiej wydajności, przeznaczone do sporych pomieszczeń. Z wyglądu dość mocno różni się od modeli oferowanych przez konkurencję, ale jest niezwykle stabilny i jednoczęściowy. To duży plus, zwłaszcza w mieszkaniach z małymi dziećmi czy zwierzętami. Dodatkowo charakteryzuje się możliwością wydzielania gorącej, jak i zimnej pary.

Zobacz inne oferty:

Nawilżacz powietrza Deerma LD220
To kolejne urządzenie od Deerma w naszym rankingu nawilżaczy powietrza. Nie ma się czemu dziwić. W dobrej cenie otrzymujesz wydajny i skuteczny sposób na zwiększenie komfortu przebywania w domu czy biurze. Nawilżacz może być używany także jako aromatyzer, co dodatkowo wprowadzi w dobry nastrój i przyczyni się do dbania o ogólne zdrowie dróg oddechowych.

Zobacz inne oferty:

Cecotec Pure Aroma 300 Yang Nawilżacz powietrza
Cecotec Pure Aroma 300 Yang to urządzenie dwa w jednym: nawilżacz powietrza i aromatyzer. Świetnie nadaje się do niewielkich pomieszczeń, a wyjątkowo ciekawy kształt i kolorystyka sprawiają, że to urządzenie będzie stanowić wyjątkową ozdobę każdego wnętrza. Jest także niezwykle cichy i wydajny.

Zobacz inne oferty:

Concept ZV1000 nawilżacz powietrza Perfect Air
Concept ZV1000 to niewielki nawilżacz powietrza przeznaczony do niewielkich wnętrz. Charakteryzuje się minimalistycznym i nowoczesnym designem, niewielką ilością pobieranego prądu i wydajnością rzędu 80 ml/h. Jest cichy, dzięki czemu sprawdzi się nawet w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Zobacz inne oferty:

Jaki jest najlepszy nawilżacz powietrza? To z pewnością model, który w dość szybkim czasie zwiększy nawilżenie we wnętrzu do optymalnego dla Ciebie poziomu. Może to być 45%, 55% lub 65%. Jeśli jednak w Twoim domu panuje wilgotność rzędu 20%, to znak, że zakup nawilżacza jest już konieczny. To nie tylko kwestia wygody – to kwestia Twojego zdrowia, samopoczucia i wydajności!

RANKING NAWILŻACZY POWIETRZA

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowe

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 40

– Moc [W]: 25

– Poziom hałasu [dB]: 38

– Pojemnik na wodę [l]: 4,5

– Gwarancja: 24 miesiące

🥇Nawilżacz Powietrza Xiaomi MI SMART

 

Xiaomi MI SMART to wysoce zaawansowany technicznie i funkcjonalnie nawilżacz powietrza, którym można sterować zarówno ręcznie, jak przez aplikację mobilną. Cechuje się wyjątkowo dużą wydajnością i stosunkowo niewielką mocą.
Xiaomi MI SMART – nawilżacz do każdego domu i biura

Ten ultradźwiękowy nawilżacz powietrza skutecznie zwiększy komfort pracy, nauki czy zabawy nawet w pomieszczeniu do 40 m2. Jego wydajność to 300 ml na godzinę, a duży pojemnik na wodę ogranicza konieczność częstego dolewania płynu. Wystarczy raz na ok. 15 godzin dolewać wodę! Pojemnik ma aż 4,5 litra pojemności. Trzy stopniowa regulacja nawilżania pozwala dostosować warunki w pomieszczeniu do indywidualnych potrzeb. Xiaomi MI SMART potrafi także automatycznie dobrać program, by zapewnić zawsze optymalne nawilżenie powietrza.

Steruj skądkolwiek chcesz

Nawilżacz powietrza od Xiaomi umożliwia nie tylko sterowanie ręczne za pomocą przycisków na obudowie. Możliwość połączenia z aplikacją mobilną daje możliwość sprawdzania wilgotności powietrza w domu z dowolnego miejsca – z pracy, szkoły, na wycieczce. Zawsze wracaj do mieszkania z idealną jakością powietrza – wystarczy na godzinę przed powrotem zdalnie uruchomić urządzenie. Możesz także ustawić timer, by nawilżacz włączał się i wyłączał o wyznaczonych porach.

Nawilżacz o wielu możliwościach

Xiaomi MI SMART nie tylko nawilża powietrze. Wbudowana lampa UV-C dezynfekuje płyn przed rozpyleniem go w pomieszczeniu, zmniejszając do zera ryzyko roznoszenia niebezpiecznych zarazków. Czytelny i prosty w obsłudze wskaźnik pojemności powie Ci, kiedy trzeba dolać wody. Samo urządzenie jest eleganckie i minimalistyczne. Cylindryczny kształt sprawia, że wpasuje się wszędzie. Biała kolorystyka nie rzuca się w oczy, ale sprawia, że nawilżacz Xiaomi staje się integralną częścią pomieszczenia.

Zalety:

wysoka wydajność,

lampa UV-C do dezynfekcji wody,

brak konieczności częstego dolewania wody,

prostota obsługi,

możliwość wyłączania oświetlenia.

Wady:

brak kompatybilności z oczyszczaczem powietrza tej samej marki,

brak wyświetlacza na urządzeniu,

w trybie maksymalnym może być głośny.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowe

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 40

– Moc [W]: 25

– Poziom hałasu [dB]: 20-40

– Pojemnik na wodę [l]: 5

– Gwarancja: 24 miesiące

🥈 Deerma F600 Nawilżacz Powietrza Ultradźwiękowy

 

Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza Deerma F600 jest przeznaczony dla wszystkich, którzy cenią sobie mobilność i nowoczesność. Mimo niewielkich rozmiarów, jest urządzeniem niezwykle wydajnym i efektywnym, którego nie trzeba obsługiwać częściej niż raz na dzień.
Odpowiednie nawilżenie bez zanieczyszczeń

Deerma F600 jest wyposażona w pojemnik na wodę o pojemności aż 5 litrów! Dzięki temu, nawet przy bardzo suchym powietrzu, wystarczy dolewać płynu raz dziennie. Wewnątrz znajduje się podwójny system filtracji wody za pomocą filtra węglowego, przez co masz pewność, że we wnętrzu nie będą rozprowadzane zanieczyszczenia i kurz. Wystarczy raz na jakiś czas umyć filtr pod bieżącą wodą. Mgiełka jest rozprowadzana w promieniu 360 stopni po całym pomieszczeniu, a wysoka wydajność gwarantuje szybką poprawę jakości powietrza.

Deerma F600 – mała, ale potężna

Mimo tak sporej objętości pojemnika wewnątrz, samo urządzenie jest niewielkie, lekkie i mobilne. Bez trudu można je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Wygląda dość ciekawie. Choć nie rzuca się w oczy, to jeśli zostanie zauważone, będzie stanowić ciekawy element dekoracyjny. Obudowa z tworzywa jest prosta w eksploatacji i czyszczeniu.

Dodatkowe funkcjonalności bez których nie da się żyć

Nawilżacz powietrza Deerma F600 został wyposażony nie tylko w przezroczysty wskaźnik wody, ale także w zmieniające się oświetlenie gałki, której kolor czerwony zasugeruje dolania płynu do urządzenia. W trybie cichym, głośność nawilżacza to jedynie 20 dB. Nie będzie z pewnością przeszkadzał w pracy lub nauce, a nawet w śnie. A jeśli lubisz zasypiać przy ulubionym aromacie owoców, roślin czy kwiatów, dolej kilka kropel olejku do aromaterapii i ciesz się wyjątkowym zapachem przez cały dzień.

Zalety:

bardzo duży zbiornik na wodę,

wysoka wydajność nawilżania,

kompaktowe wymiary.

Wady:

brak dobrego uszczelnienia góry nawilżacza z bazą,

trzeba uważać na wodę, która może skraplać się w dolnej części urządzenia.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: NanoCloud

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 25

– Moc [W]: 15

– Poziom hałasu [dB]: 26 w trybie cichym

– Pojemnik na wodę [l]: 2

– Gwarancja: 24 miesiące

🥉Philips HU4803/01 nawilżacz powietrza​

Nawilżacz powietrza Philips HU4803/01 to urządzenie nowoczesne i innowacyjne, które gwarantuje odpowiednie nawilżenie i bezpieczeństwo w Twoim domu. Wbudowane funkcje, prostota obsługi i niewielkie wymiary sprawiają, że ten nawilżacz znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu.

Innowacyjna technologia Philips NanoCloud

Standardowo, nawilżacze powietrza wypuszczają parę wodną, czyli chemicznie taką samą wodę, jak ta wlewana do pojemnika. Znajdują się w niej minerały, osady i zanieczyszczenia. W nawilżaczu Philips HU4803/01 wykorzystano inną technologię. Urządzenie wypuszcza bardzo drobne cząsteczki wody – zbyt małe, by mogły przenosić pasażerów na gapę! To nie tylko gwarancja doskonałego nawilżenia wody, ale także bezpieczeństwa pobliskiej elektroniki czy mebli. Pożegnaj się z białymi plamami czy skraplającą się cieczą w nieodpowiednich miejscach.

Najwyższej jakości nawilżanie powietrza

Philips HU4803/01 posiada automatyczny program nawilżania powietrza, który utrzymuje odpowiednią wilgotność na poziomie 40%-60%. Wydzielanie niewielkich cząsteczek wody umożliwia lepsze rozprowadzenie cieczy w pomieszczeniu. Elektroniczny wskaźnik na urządzeniu zasygnalizuje obecny pomiar nawilżenia. Proste w czyszczeniu obudowa i filtr przyspieszają konserwację.

Wygoda obsługi nawilżacza powietrza Philips HU4803/01

Na wygodę obsługi nawilżacza składa się wiele czynników. Nie można przejść obojętnie nad takimi funkcjonalnościami, jak:

 • wydajność wynosząca 220 ml/h,
 • automatyczne wyłączanie przy braku wody,
 • kolorowy wskaźnik sygnalizujący brak wody,
 • możliwość ustawienia zegara,
 • minimalne oświetlenie i hałas w trybie snu.

Wodę można dolać bez przenoszenia urządzenia do zlewu czy umywalki. Wystarczy konewka, garnek lub dzbanek – po zdjęciu górnej obudowy, wystarczy wlać płyn.

Zalety:

prostota i łatwość obsługi,

kompaktowe wymiary,

nie zostawia wody na meblach,

wyłączanie oświetlenia w trybie nocnym,

ciekawy design.

Wady:

cena,

długo nawilża do optymalnej wartości.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 50

– Moc [W]: 110

– Poziom hałasu [dB]: 30

– Pojemnik na wodę [l]: 5

– Gwarancja: 24 miesiące

Miejsce 4: Concept ZV2000 nawilżacz powietrza Perfect Air

Nawilżacz powietrza Concept ZV2000 już w kilka minut zwiększy komfort przebywania nawet w dużym pomieszczeniu. Urządzenie oferuje wiele funkcji, a oscylator o wysokiej częstotliwości odpowiada za niemal natychmiastowe rozprowadzenie pary wodnej we wnętrzu.
Nawilżone powietrze w mgnieniu oka

Concept ZV2000 osiąga wydajność 400 ml/h, co oznacza, że w ciągu godziny może oddać prawie pół litra płynu do otoczenia! Dzięki pojemnemu zbiornikowi, który mieści 5 litrów, nie ma konieczności napełniania urządzenia co chwilę. Przy standardowej pracy wystarczy robić to raz dziennie, nawet przy bardzo suchym powietrzu. Oscylator ultradźwięków o częstotliwości 2,4 MHz rozprowadza drobne cząsteczki pary wodnej na znaczne odległości. Nawilżacz sprawdzi się nawet w pomieszczeniach o powierzchni 50 m2.

Dostosuj powietrze do swoich potrzeb

Urządzenie umożliwia także dokładne dostosowanie trybu pracy. Do ustawienia są opcje:

 • ciepłej / zimnej pary,
 • docelowej wilgotności: 45%, 55% lub 65%,
 • podświetlenia lub jego braku,
 • jedna z trzech intensywności mgły.

Przezroczysty wskaźnik poziomu cieczy umożliwia szybkie sprawdzenie, czy nie trzeba dolać do urządzenia wody.

Concept ZV2000 – nawilżacz na miarę XXI wieku

Ten nawilżacz bez trudu poradzi sobie nawet z bardzo suchym powietrzem. Jak na urządzenia oferujące rozprowadzanie ciepłej mgły, jest bardzo energooszczędny. Sama obudowa jest bardzo nowoczesna. Została zaprojektowana w ciekawy sposób: z jednoczęściowym frontem, który zwiększa bezpieczeństwo jego użytkowania. Choć ma bardzo dużą pojemność, jest niewielki i kompaktowy.

Zalety:

duży zbiornik na wodę,

cichość pracy,

prostota obsługi,

bardzo duża wydajność,

kompaktowy kształt.

Wady:

brak nawilżania w trybie automatycznym,

dość prądożerny,

do niewielkich pomieszczeń można znaleźć coś w o wiele tańszego.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 20

– Moc [W]: 25

– Poziom hałasu [dB]: 35

– Pojemnik na wodę [l]: 4

– Gwarancja: 24 miesiące

Miejsce 5: Nawilżacz powietrza Deerma LD220

 

Nawilżacz powietrza Deerma LD220 to doskonały wybór do małych i średnich wnętrz. Jest wyjątkowo prosty w obsłudze, wydajny, a dodatkowo wyróżnia się bardzo ciekawym designem przypominającym rzeźbę nowoczesną. Urządzeniem można także sterować na odległość za pomocą pilota.

Nawilżanie powietrza z Deerma LD220

Urządzenie bez trudu nawilży powietrze w pomieszczeniu o powierzchni do 20 m2. Pojemnik na wodę o objętości 4 litrów oraz wydajność 250 ml/h sprawiają, że wystarczy dolewać płyn raz dziennie nawet przy bardzo suchym powietrzu. Para wylatuje na wysokość nawet 54 centymetrów, dzięki czemu łatwiej dotrze nawet w trudno dostępne zakamarki. Warto też wspomnieć, że ten nawilżacz rozpyla bardzo drobne cząsteczki, dzięki czemu wspiera utrzymanie prawidłowej kondycji skóry.

Powietrze nawilżone tak, jak chcesz

Nawilżacz Deerma LD220 ma dwa tryby pracy: ręczny i automatyczny. Możesz ustawić go do swoich osobistych preferencji lub zdać się na wbudowane czujniki i zalecenia. W trybie automatycznym sam zaproponuje nawilżenie z przedziału 45% do 90% i będzie pracował bez przerwy przez 12 godzin. Potem sam się wyłączy, by oszczędzać energię. Głośność na poziomie 35 dB w trybie cichym nie będzie przeszkadzać w pracy, nauce czy śnie. A jeśli chcesz wypróbować aromaterapii, dodaj kilka kropel ulubionego olejku eterycznego do specjalnej komory w nawilżaczu.

To prostsze niż myślisz!

Urządzenie jest niezwykle proste w obsłudze. Czterema przyciskami na obudowie można korzystać z najważniejszych funkcji, ale co najważniejsze – nawilżacz powietrza Deerma LD220 może być także obsługiwany pilotem, bez wstawania z kanapy. Nie trzeba się też martwić o ciągle gubiące się akcesorium. Magnetyczna płytka na urządzeniu pozwala przechowywać go zawsze w zasięgu ręki. Sama obudowa jest bardzo nowoczesna – stożkowy kształt ciekawi i stanowi niezwykłą ozdobę sypialni czy salonu.

Zalety:

cichość pracy,

ciekawy wygląd,

sterowanie pilotem,

duży zbiornik na wodę.

Wady:

dyfuzja olejków przebiega bardzo długo,

sygnał braku wody może irytować i nie da się go wyłączyć bez dolania wody – także w nocy.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 15

– Moc [W]: 10

– Poziom hałasu [dB]: 30

– Pojemnik na wodę [l]: 0,3

– Gwarancja: 24 miesiące

Miejsce 6: Cecotec Pure Aroma 300 Yang Nawilżacz powietrza

Cecotec Pure Aroma 300 Yang to urządzenie, które podniesie komfort przebywania w pomieszczeniu na wiele różnych sposobów – poprawą wilgotności powietrza, rozprowadzeniem wyjątkowego zapachu olejków eterycznych oraz ciekawym designem.

Cecotec Pure Aroma 300 Yang – niewielki, ale wyjątkowo wydajny

Ten nawilżacz powietrza jest naprawdę niewielki i kompaktowy. Jego zbiornik na wodę mieści jedynie 0,3 litra płynu. Czy to oznacza, że jest nieskuteczny? Nic z tych rzeczy! Bardzo dobrze nawilży powietrze w niewielkich pomieszczeniach, ale także dzięki możliwości zastosowania olejków eterycznych, wprowadzi do wnętrza wyjątkowy zapach. Tym samym wspomoże zdrowie dróg oddechowych, a nawet może zmniejszyć częstotliwości infekcji!

Nawilżacz do każdego pomieszczenia

Cecotec Pure Aroma 300 Yang sprawdzi się zarówno w salonie, jak i pokoju dziecięcym czy sypialni. Jest wyjątkowo cichy, dzięki czemu nie zakłóca snu. Jest niewielki, przez co może być umiejscowiony na wysokiej półce, poza zasięgiem dziecięcych rączek.

Nawilżacz powietrza dopasowany do Twoich potrzeb

Nawilżacz Cecotec Pure Aroma 300 Yang może działać bez przerwy nawet przez 6 godzin z wydajnością 35 ml/h. Dodatkowo, może stanowić wyjątkową lampkę nocną. Możliwość ustawienia timera i automatyczne wyłączanie zwiększają komfort obsługi urządzenia. Nie bez znaczenia jest także niska cena tego nawilżacza.

Zalety:

bardzo elegancki design,

prostota obsługi,

bardzo dobrze aromatyzuje wnętrze,

niezbyt gęsta mgiełka nie powoduje zawilgocenia mebli czy dywanów.

Wady:

niewielki pojemnik na wodę,

nie sprawdzi się do większych wnętrz z bardzo suchym powietrzem.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj nawilżania: Ultradźwiękowy

– Max powierzchnia pomieszczenia [m2]: 15

– Moc [W]: 12

– Poziom hałasu [dB]: 30

– Pojemnik na wodę [l]: 0,7

– Gwarancja: 24 miesiące

Miejsce 7: Concept ZV1000 nawilżacz powietrza Perfect Air

 

Concept ZV1000 to bardzo eleganckie i stylowe urządzenie, które podniesie komfort przebywania w pomieszczeniu, nawilżając powietrze do optymalnej wartości. Jego obsługa jest banalnie prosta, a niska cena zachęca do skorzystania z funkcji urządzenia.
Idealny nawilżacz do niewielkich wnętrz

Concept ZV1000 to idealne urządzenie do niewielkich wnętrz. Pojemność zbiornika wynosząca 0,7 litra i wydajność na poziomie 80 ml/h zapewnia nieprzerwaną pracę nawilżacza nawet przez 10 godzin. Wystarczy raz dziennie dolewać płynu do zbiornika i gotowe! Dwa tryby nawilżania umożliwiają dobranie parametrów powietrza do indywidualnych potrzeb.

Energooszczędny i stylowy

Nawilżacz Concept ZV1000 pobiera jedynie 12 W mocy. Ma jedynie 23 cm wysokości, dzięki czemu zmieści się na każdej szafce nocnej. Może także służyć jako lampka nocna! Niewielka głośność urządzenia sprawia, że praca nawilżacza nie przeszkadza w spokojnym śnie. Biała kolorystyka i delikatnie stożkowy kształt sprawiają, że Concept ZV1000 wpasuje się w każdą aranżację wnętrza.

Zalety:

elegancki i stylowy design,

dobra wydajność mimo niewielkiego zbiornika,

przyjemne światło lampki nocnej,

prostota obsługi.

Wady:

do nawilżenia całego mieszkania lub dużego pokoju jest niewystarczający.

Poradnik zakupowy

 

Nawilżacz powietrza staje się nieodzownym urządzeniem w każdym domu czy biurze. Działająca klimatyzacja, zanieczyszczenia powietrza i brak otwierania okien sprawiają, że warunki panujące we wnętrzach nie są optymalne dla dróg oddechowych. Pojawiają się problemy z oddychaniem, nawracające infekcje czy bezsenność. Stąd też zakup nawilżacza staje się niemal obowiązkowe. By jednak urządzenie spełniało swoje zadania, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nawilżacza powietrza?

Przed zakupem nawilżacza powietrza, trzeba przeanalizować sytuację i jakość powietrza w domu lub biurze. Chodzi tu przede wszystkim o:

 • wielkość pomieszczenia,
 • jakość powietrza wewnątrz,
 • miejsce umieszczenia urządzenia,
 • przeznaczenie pomieszczenia, w którym ma stanąć nawilżacz powietrza.

Do niewielkich wnętrz można bez obaw zakupić urządzenie o mniejszej wydajności i niewielkim zbiorniku na wodę. Takie urządzenia są zazwyczaj mniejsze i bez trudu zmieszczą się na szafce nocnej czy regale. Są też bardziej energooszczędne i ciche. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie dadzą sobie rady z pomieszczeniami o metrażu powyżej 15 m2, a szybkość nawilżania też nie będzie piorunująca. Do większych wnętrz czy biur lepsze okażą się duże nawilżacze z pojemnikami o objętości kilku litrów i wydajnością sięgającą nawet pół litra na godzinę. Takie urządzenia bez trudu poradzą sobie nawet z bardzo suchym powietrzem.

Ile kosztuje nawilżacz powietrza?

Za najtańsze urządzenia do nawilżania powietrza trzeba zapłacić nieco ponad 100 złotych. Są to jednak nawilżacze małe, przeznaczone do niewielkich wnętrz. Za te większe modele, z pojemniejszymi zbiornikami, trzeba zapłacić już ponad 250 złotych, ale dzięki temu masz gwarancję, że powietrze będzie o wiele lepsze. Za modele z wieloma dodatkowymi funkcjonalnościami trzeba wydać nawet ponad 400 złotych. Trzeba sobie tylko zadać pytanie, są one Ci potrzebne do szczęścia.

Gdzie kupić nawilżacz powietrza?

Najlepszym miejscem do zakupu nawilżacza powietrza są popularne sklepy z elektroniką. Tam jest największy wybór, a Ty zyskasz możliwość porównywania modeli i wybór urządzenia zgodnego z Twoimi potrzebami. Ciekawą opcją jest też skorzystanie z dedykowanych sklepów oferujących produkty poprawiające jakość powietrza – w tym przypadku trzeba jednak wiedzieć, gdzie warto pójść po najlepszą ofertę. Można też czekać na ciekawe urządzenia dostępne w dyskontach. Jednak wówczas musimy się zgodzić na parametry oferowane w konkretnym, jednym modelu. Jeśli są one zgodne z Twoimi oczekiwaniami – super! Nie warto jednak kupować nawilżacza powietrza tylko dlatego, że jest on tani i dostępny od ręki. Pamiętaj, że to urządzenie wspomoże Twoje zdrowie i komfort pracy.