Ranking robotów sprzątających 2022

Roboty sprzątające są doskonałą pomocą w codziennych obowiązkach. Odkurzają, oczyszczają powietrze, mopują podłogi. Są idealne dla właścicieli psów i kotów, a także dla rodziców małych dzieci. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na czynności przyjemniejsze i ważniejsze. W naszym rankingu robotów sprzątających porównamy najważniejsze parametry odkurzaczy samojezdnych i postaramy się wskazać najlepszego robota sprzątającego na rynku, wartego swojej ceny co do złotówki. Jeśli zastanawiasz się jaki robot sprzątający wybrać do swojego domu, sprawdź nasz ranking.
Jaki robot sprzątający wybrać? Roboty sprzątające

Ranking robotów sprzątających 2022

🥇iRobot Roomba i7
Pierwsze miejsce w naszym rankingu robotów sprzątających oczywiście musiała zająć Roomba. Marka wykorzystuje swoje ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu odkurzaczy automatycznych. Zwieńczeniem tych prac z pewnością jest Roomba i7 – najlepszy robot sprzątający, niezwykle cichy i dokładny. Posiada wszystko, o czym tylko pomyślisz. To urządzenie jedynie o funkcjonalności odkurzania, ale dzięki ukierunkowaniu, charakteryzuje się wyjątkową wręcz precyzją sprzątania.

Zobacz inne oferty:

🥈iRobot Roomba s9
Nie mogło być inaczej! Drugie miejsce naszego rankingu robotów sprzątających także zajmuje Roomba, tym razem w modelu s9. Z pewnością wyróżnia się swoim wyjątkowym designem, ale także i dokładnością sprzątania. To właśnie wyjątkowy kształt tego robota sprzątającego gwarantuje skuteczność odkurzania przy narożnikach mebli i krawędziach ścian. Charakteryzuje się również niezwykle długim czasem pracy i zwiększoną pojemnością zbiornika na kurz.

Zobacz inne oferty:

🥉RoboRock S6 MaxV
Trzecie miejsce w rankingu oczyszczaczy powietrza także zajmuje oczyszczacz powietrza Samsung. Usuwa do 99,97% zanieczyszczeń, dzięki zamontowaniu trzech rodzajów, współpracujących ze sobą filtrów. Zmniejsza także uciążliwość nieprzyjemnych zapachów. Urządzenie charakteryzuje się prostotą obsługi, czytelnym wyświetlaczem oraz wysoką wydajnością przy zachowaniu niezwykle atrakcyjnej ceny. Może być sterowany za pomocą smartfona.

Zobacz inne oferty:

Moneual MBOT950

Moneual MBOT950 musiał znaleźć się w tym rankingu robotów sprzątających. To urządzenie, które nie tylko dokładnie odkurzy, ale także zmopuje podłogę. Niezwykle potężny silnik o wysokiej mocy ssania poradzi sobie z każdym zabrudzeniem – nie tylko kurzem czy sierścią. Urządzenie zostało wyposażone we wszystkie niezbędne funkcjonalności, które usprawniają proces odkurzania. To niezwykle ekonomiczny i ergonomiczny robot sprzątający do każdego domu. Dodatkowo kupując MBOT950 otrzymasz kartę VIP a z nią pakiet korzyści (np. wymiana baterii na nową po 2ch latach)

Zobacz inne oferty:

Tefal Explorer Serie 60 RG7455
Robot sprzątający Tefal z funkcją mopowania to niezwykle proste i ekonomiczne urządzenie, które ułatwi codzienne obowiązki. Wyróżnia się swoimi wymiarami – ma jedynie 6 centymetrów wysokości, przez co wjedzie wszędzie i odkurzy także pod meblami, szafkami kuchennymi czy fotelami. Sprawdzi się idealnie do niewielkich mieszkań, dla seniorów i osób ceniących sobie wygodę i ergonomiczność pracy. Odkurzaczem automatycznym można w prosty sposób sterować aplikacją mobilną.

Zobacz inne oferty:

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C
Xiaomi Mi Robot to robot sprzątający 2w1, czyli nie tylko odkurzający, ale także mopujący podłogę. Przywraca jej blask i czystość każdego dnia. Jest sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny i prosty w obsłudze. Charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużym pojemnikiem na kurz, którego pojemność wynosi aż 0,6 litra. Liczne czujniki gwarantują bezpieczeństwo pracy odkurzacza automatycznego, ale także mebli.

Zobacz inne oferty:

iRobot Roomba e5
iRobot Roomba e5 to trzeci odkurzacz automatyczny tej marki, który znalazł się w naszym rankingu robotów sprzątających. Nie bez powodu – jest jednym z tańszych urządzeń iRobot, który zapewni codzienną czystość podłóg. Jest przeznaczony jedynie do odkurzania, ale czyni to niezwykle skutecznie i efektywnie. Wyróżnia się cichością pracy oraz doskonałymi rezultatami sprzątania w bardzo atrakcyjnej cenie. Obsługa robota sprzątającego odbywa się poprzez aplikację mobilną.

Zobacz inne oferty:

Roboty sprzątające stają się wyposażeniem niezastąpionym w naszych domach. Roboty sprzątające są doskonałą pomocą w codziennych obowiązkach. Odkurzają, oczyszczają powietrze, mopują podłogi. Są idealne dla właścicieli psów i kotów, a także dla rodziców małych dzieci. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na czynności przyjemniejsze i ważniejsze.

RANKING EKSPERSÓW KOLBOWYCH

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Głębokość: 35,1 [cm]

– Średnica: 35,1 [cm]

– Szerokość: 35,1 [cm]

– Waga: 4 [kg]

– Czas ładowania: 120 [min]

– Czas pracy: 75 [min]

– Poziom hałasu: 61 [db]

–  Liczba programów czyszczenia: [12]

🥇iRobot Roomba i7

⭐⭐⭐⭐⭐ 4.9 na podstawie 857 opinii

iRobot Roomba i7 jest niezwykle dokładnym robotem sprzątającym, który pozostawi Twoje podłogi w nieskazitelnej czystości. Charakteryzuje się prostą obsługą – także poprzez aplikację mobilną. Jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie sprawdzi się u osób ceniących ciszę i porządek. Inteligentne rozwiązania wspierają jego pracę.

Inteligentne rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Robot sprzątający iRobot Roomba i7 wykorzystuje czujniki laserowe do dokładnego i precyzyjnego mapowania pomieszczeń w domu. Urządzenie dokonuje ponad 230 tysięcy pomiarów na sekundę, a procesor o taktowaniu 1,3 GHz zapewnia płynność i szybkość pracy. Robot Roomba zapamiętuje nawet 10 planów pięter i nigdy się nie zgubi! Inteligentny sposób wyznaczania trasy sprzątania sprawia, że urządzenie jest niezwykle dokładne, wydajne i ergonomiczne. To jednak nie wszystko! Ten odkurzacz automatyczny posiada także czujniki optyczne i akustyczne, które pomagają mu wykrywać zabrudzenia. Robot sprzątający skoncentruje się na nich, by po zakończeniu sprzątania podłoga była nieskazitelnie czysta. Specjalna konstrukcja szczotek zapobiega wplątywaniu się w nie włosów i sierści.

Niezwykła moc robota sprzątającego Roomba i7

iRobot Roomba i7 został wyposażony w aż dwie szczotki główne dla lepszych rezultatów sprzątania. Daje to gwarancję, że na podłodze nie pozostanie nawet pyłek. Dokładnie usunie wszelkie zanieczyszczenia nawet z grubych dywanów. Niezwykle mocny silnik poradzi sobie z większymi przedmiotami: rozsypanymi ziarnami kawy czy psią karmą. Szczotka boczna dokładnie wymiata kurz, piasek i sierść spod ścian i przy narożnikach mebli. Robot sprzątający charakteryzuje się aż 12 programami sprzątania, które można dobrać do swoich potrzeb i zabrudzenia podłóg. Może także je automatycznie zmieniać po wykryciu rodzaju powierzchni.

Sterowanie proste, jak nigdy dotąd

Robotem sprzątającym iRobot Roomba i7 można sterować na wiele sposobów. Wystarczy wcisnąć przycisk na obudowie lub w aplikacji mobilnej. Można także użyć komend głosowych. Podział na strefy i możliwość ustalenia harmonogramu sprzątania dodatkowo pozwala zaoszczędzić czas oraz zoptymalizować proces odkurzania. Sama eksploatacja także jest niezwykle prosta – pojemnik na kurz można umyć pod bieżącą wodą, a wymiana filtrów jest nieskomplikowana. Głośność pracy urządzenia to jedynie 61 dB, co sprawia, że jest to jeden z cichszych odkurzaczy automatycznych na rynku. Pojemny akumulator wystarcza nawet na 75 minut odkurzania, a czas ładowania to jedynie 120 minut. Dzięki temu robot sprzątający iRobot Roomba i7 przybędzie z pomocą, kiedykolwiek będzie potrzebny.

Zalety:

możliwość płukania wodą pojemnika na kurz,
moc silnika,
liczba trybów pracy,
brak problemów z czarnymi powierzchniami,
szybkość sprzątania.

Wady:

czasem mogą zdarzać się problemy z nawigacją.

 

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Głębokość: 32 [cm]

– Średnica: 31,5 [cm]

– Szerokość: 31,5 [cm]

– Waga: 4,12 [kg]

– Czas ładowania: 120 [min]

– Czas pracy: 120 [min]

– Poziom hałasu: 61 [db]

– Liczba programów: czyszczenia: 3

🥈 iRobot Roomba s9

⭐⭐⭐⭐⭐ 5.0 na podstawie 69 opinii

iRobot Roomba to robot sprzątający idealny do dużych mieszkań. Bez trudu poradzi sobie z sierścią, kurzem, włosami na podłodze. Urządzenie jest cenione przez właścicieli czworonogów i rodziców małych dzieci. Potrafi wykryć zabrudzenia, dzięki czemu w danym obszarze zwiększa swoją skuteczność odkurzania.
Dokładność i skuteczność przede wszystkim

Robot sprzątający iRobot Roomba s9 został wyposażony w silnik o dużej mocy ssącej, który poradzi sobie nawet z większymi zabrudzeniami na gęstych i wysokich dywanach. Opatentowany 3-stopniowy system odkurzania radzi sobie z sierścią, włosami, kurzem i piaskiem. Specjalnie zaprojektowany czujnik zanieczyszczeń gwarantuje najwyższą skuteczność, a kwadratowy kształt przedniej części obudowy odpowiada za docieranie nawet w najbardziej trudno dostępne miejsca. Ten odkurzacz automatyczny zapewnia dokładniejsze sprzątanie, dzięki zastosowaniu dwóch, gumowych szczotek głównych. Długa szczotka boczna umiejscowiona pod kątem 27 stopni wygarnia wszelki brud spod krawędzi mebli czy ścian.

Inteligentny robot sprzątający w Twoim domu

Roomba s9 tworzy dokładną mapę mieszkania dzięki wysokiej jakości czujnikom laserowym oraz nowoczesnej technologii nawigacji. Czterordzeniowy procesor o wysokim taktowaniu wylicza i gromadzi pomiary nawet 230 400 punktów przestrzeni na sekundę. Urządzenie zapisuje mapę pomieszczeń nawet z 10 pięter. To doskonały robot sprzątający do domów jednorodzinnych wielokondygnacyjnych! Po procesie zmapowania mieszkania, inteligentnie wyznacza ścieżkę przejazdu, skracając czas sprzątania i oszczędzając energię. Za pomocą aplikacji mobilnej można ustawić harmonogram pracy, podzielić mapę na strefy czy wysłać odkurzacz we wskazane miejsce. Wszystko to z dowolnego miejsca na Ziemi. Technologia nawigacji vSLAM gwarantuje, że ten odkurzacz samojezdny zawsze dojedzie do celu i nigdy się nie zgubi.

Najlepszy robot sprzątający dla wymagających

Czas pracy odkurzacza automatycznego iRobot Roomba s9 wynosi nawet 120 minut, dzięki czemu na jednym ładowaniu upora się z zabrudzeniami nawet w bardzo dużych mieszkaniach. Po odkurzeniu samodzielnie wróci do stacji dokującej. Ładowanie trwa dokładnie tyle samo, co maksymalny czas sprzątania – jedynie 2 godziny! Urządzenie charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dużym zbiornikiem na kurz, który ma aż 0,55 litra objętości. Ogranicza to konieczność jego częstego opróżniania w trakcie cyklu sprzątania. Konserwacja robota sprzątającego jest bardzo prosta i szybka. Do zestawu dołączono dodatkową szczotkę i filtr HEPA.

Zalety:

 duża pojemność zbiornika na kurz,
 długi czas pracy,
 doskonała skuteczność sprzątania,
 stosunkowo niewielka głośność,
 solidne wykonanie

 

Wady:

wysoka cena,

 

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Głębokość: 49 [cm]

– Średnica: 40 [cm]

– Szerokość: 15 [cm]

– Waga: 6 [kg]

– Czas ładowania: 6 h

– Czas pracy: 180 [min]

– Poziom hałasu: 67 [db]

– Liczba programów czyszczenia: 2

🥉RoboRock S6 MaxV

⭐⭐⭐⭐⭐ 4,6 na podstawie 56 opinii

Robot sprzątający RoboRock S6 MaxV to urządzenie hybrydowe, które gwarantuje nieskazitelną czystość podłóg każdego dnia. Cechuje się intuicyjnym sterowaniem poprzez aplikację mobilną, wysoką funkcjonalnością oraz efektywnością pracy. Innowacyjny system rozpoznawania przeszkód gwarantuje bezpieczeństwo.
Z robotem sprzątającym RoboRock odkurzanie jest przyjemnością

RoboRock S6 MaxV został zaprojektowany tak, by wymagał jak najmniejszej ingerencji użytkownika. Specjalny system wizyjny wykrywania przeszkód pozwala swobodnie lawirować między nogami krzeseł i stołów, zabawkami czy psimi miskami. Koniec zmartwień o przypadkowo potrącone i przestawione przedmioty! Dzięki aplikacji mobilnej, która jest wyjątkowo intuicyjna, można zaprogramować czas pracy odkurzacza automatycznego w zależności od dnia tygodnia i godziny. Wystarczy ustawić sprzątanie przed powrotem do domu z pracy lub tuż po spacerze z psem, by cieszyć się stale czystymi podłogami. RoboRock jednak nie tylko odkurzy, ale także zmopuje powierzchnie, a dzięki zastosowaniu specjalnych ścierek z mikrofibry, zapobiega rozmazywaniu brudu. Pojemnik na wodę ma prawie 300 ml pojemności, co wystarcza na umycie nawet 200 m2 podłogi.

Ergonomiczne podejście do sprzątania

Robot hybrydowy RoboRock S6 MaxV wykorzystuje inteligentny algorytm poruszania się. Przestrzeń jest oceniana w locie, a ścieżka sprzątania wybierana jest na bieżąco. Gumowa szczotka główna z długim włosiem gwarantuje skuteczność nawet przy nierównej powierzchni, dokładnie wybierając kurz i piasek ze szpar czy fug. Silnik o mocy ssącej 2500 Pa radzi sobie ze wszystkimi zabrudzeniami, które mogą znaleźć się na podłodze. Wystarczy jeden przejazd, by na powierzchni nie pozostał nawet pyłek kurzu. Akumulator o dużej pojemności umożliwia nieprzerwaną pracę robota sprzątającego nawet przez 180 minut, co jest rekordowym wynikiem!

Zapomnij o sprzątaniu z robotem hybrydowym RoboRock

Robot sprzątający RoboRock S6 MaxV niemal całkowicie minimalizuje konieczność ingerencji człowieka w proces sprzątania. Samodzielnie omija wszelkie przeszkody – także dziecięce zabawki. Nie trzeba więc już sprzątać, by posprzątać! Po zakończonej pracy lub w przypadku rozładowania akumulatora samodzielnie powróci do stacji dokującej. Nowa i udoskonalona aplikacja mobilna nie tylko umożliwia sterowanie odkurzaczem, ale także podgląd historii sprzątania czy nawet podejrzenie wykrytych przez robota przeszkód. Ba, nie jest konieczne nawet sięganie po smartfona. Wystarczy użyć komendy głosowej.

Zalety:

algorytm rozpoznawania przedmiotów,
funkcja mopowania,
łatwość obsługi,
długi czas pracy,
upartość – odkurzacz postara się wjechać wszędzie i z każdej strony.

 

Wady:

 miewa problemy z czarnymi powierzchniami,
 mogą zdarzać się błędy lasera.

 

⚙️ SPECYFIKACJA:

Moneual MBOT950

 

Moneual MBOT950 to robot sprzątający wyposażony w najnowocześniejsze i innowacyjne technologie dla efektywnego sprzątania podłóg. Liczne czujnik gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo pracy. Urządzenie cechuje się niemal pełną automatyzacją.
Robot hybrydowy jedyny w swoim rodzaju

Moneual MBOT950 to wyjątkowy robot sprzątający. Najpierw dokładnie odkurzy każdą wskazaną powierzchnię. Wyjątkowa moc ssania wynosząca aż 2600 Pa poradzi sobie z piaskiem, kłębami sierści, a nawet rozsypaną kawą, ziarnami czy psią karmą. Gumowa szczotka główna z długim włosiem oraz dwie szczotki boczne dokładnie zagarniają wszelki brud pod pojemnik na kurz. MBOT950 potrafi jednak znacznie więcej. W tym samym cyklu sprzątania, przy tym samym przejeździe, odświeży podłogi na mokro za pomocą wbudowanego zbiornika na wodę i nakładki mopującej ze specjalną ścierką z mikrofibry. Gwarantuje to nieskazitelną czystość oraz brak smug i rozmazanych zabrudzeń. Wszelkie cząsteczki zanieczyszczeń są zatrzymywane we włóknach tkaniny.

Innowacyjne rozwiązania w Twoim domu

Robot hybrydowy został wyposażony w innowacyjny i nowoczesny system nawigacyjny. Wiązki laserowe skanują wnętrze nawet 5500 razy na minutę dla skuteczniejszego i optymalniejszego sprzątania. Inteligentne algorytmy wyznaczania ścieżki odkurzania sprawiają, że praca urządzenia jest efektywna i ergonomiczna. Dodatkowo robot dopasowuje moc ssania do powierzchni, na której się aktualnie znajduje. Nie można nie wspomnieć także o zderzaku wokół całej obudowy robota sprzątającego, co gwarantuje bezpieczeństwo zarówno dla sprzętu, jak i mebli w mieszkaniu. Niezwykle duże i wytrzymałe koła potrafią pokonać przeszkodę o wysokości nawet 2 centymetrów. Ten odkurzacz automatyczny poradzi sobie z progami, wysokimi dywanami czy nawet rozłożonymi na podłodze torami dziecięcej kolejki.

Robot sprzątający dla wyjątkowej wygody

Obsługa robota sprzątającego Moneual MBOT950 bazuje na połączeniu z aplikacją mobilną. Z jej poziomu użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcjonalności: wyznaczenia harmonogramu pracy, wysłania odkurzacza automatycznego do danego pomieszczenia lub strefy, a nawet sprawdzenia poziomu zużycia akcesoriów. Umożliwia wyznaczenie stref, wirtualnych ścian i miejsc zakazanych. Niezwykle prosty interfejs oprogramowania jest czytelny nawet dla seniorów. Na jednym ładowaniu robot pracuje nawet przez 130 minut. Moneual ma także świetną ofertę dla klientów, którzy zdecydują się na uczestnictwo w programie VIP. Oferuje całkowicie za darmo przegląd urządzenia po pierwszym roku użytkowania i wymianę baterii po 2 latach.

Zalety:

funkcja mopowania,
możliwość dołączenia do programu VIP,
prosta aplikacja mobilna,
polski serwis,
dokładność sprzątania.

 

Wady:

dość wysoka cena ale rekompensuje ją dodatki np karta VIP

⚙️ SPECYFIKACJA:

Tefal Explorer Serie 60 RG7455

Robot sprzątający Tefal Xplorer Serie 60 wykorzystuje nowoczesne technologie i liczność czujników do bezawaryjnej i ergonomicznej pracy. Automatycznie powróci do stacji dokującej, rozpocznie odkurzanie we wskazanym mu czasie, a dzięki łączności Wi-Fi nigdy się nie zgubi w mieszkaniu. Wyposażony w funkcję mopowania, odświeży także podłogi na mokro.
Posprzątaj jak chcesz, kiedy chcesz i gdzie chcesz

Robot sprzątający Tefal to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Wjedzie wszędzie i posprząta dokładnie tak, jak chcesz. Ma jedynie 6 centymetrów wysokości, dzięki czemu odkurzy pod meblami, szafkami kuchennymi, fotelami i w innych, trudno dostępnych miejscach. Trzy tryby sprzątania umożliwiają precyzyjne odkurzenie podłogi według indywidualnych potrzeb. Do swojego działania wykorzystuje żyroskop – technologię ogólnie znaną i niezawodną, dzięki czemu robot sprzątający Tefal jest bezawaryjny. Odkurzacz automatyczny może poruszać się ruchem spiralnym, dzięki czemu intensywnie zbiera wszelkie zabrudzenia. Wykrywanie ścian umożliwia precyzyjne dotarcie i odkurzenie trudno dostępnych zakamarków.

Precyzyjne ustalanie pozycji bez wieżyczki laserowej

Robot sprzątający Tefal wykorzystuje wbudowany żyroskop, czujniki odległości oraz na podczerwień i kamerę wizyjną do precyzyjnego ustalenia położenia urządzenia. Gwarantują one także bezpieczeństwo pracy: omijanie przeszkód, blokadę przed spadnięciem ze schodów, wykrywanie ścian i mebli. Nie można także zapomnieć o trzech poziomach mocy silnika. W trybie Eco odkurzacz automatyczny może pracować nawet przez 90 minut, natomiast w trybie Boost przeznaczonym do odkurzania dywanów i wykładzin – 60 minut. Wystarczy to na posprzątanie nawet 60 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Robot sprzątający o intuicyjnej obsłudze

Aplikacja mobilna Tefal Robots umożliwia zdalne sterowanie robotem sprzątającym: programowanie harmonogramu pracy, rozpoczęcie sprzątania lub nakazanie powrotu do stacji dokującej. Można nim sterować z dowolnego miejsca na Ziemi. Odkurzacz automatyczny dokładnie zbierze wszelkie zabrudzenia bez ingerencji użytkownika: sierść, kurz, włosy czy piasek. Turboszczotka poradzi sobie nawet z trudnymi zanieczyszczeniami, takimi jak spora ilość długiej sierści wplątanej w dywan. Funkcja mopowania z kolei odświeży podłogi na mokro i usunie plamy z błota czy rozlanego soku. Wszystkie te funkcjonalności dostępne są w atrakcyjnej i przystępnej cenie.

Zalety:

wysokość jedynie 6 centymetrów,
atrakcyjna cena,
funkcja mopowania,
prostota aplikacji mobilnej.

 

Wady:

brak funkcji mapowania pomieszczeń,
krótki czas pracy.

⚙️ SPECYFIKACJA:

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C to z pewnością robot sprzątający, który charakteryzuje się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Jest niezwykle tani, a oferuje funkcjonalności znane z droższych urządzeń. Połączenie z WiFi sprawia, że urządzenie nigdy się nie zgubi. Inteligentne algorytmy wyznaczania ścieżki przejazdu odpowiadają za jego skuteczność.
Robot hybrydowy 2w1, czyli odkurz i umyj na mokro

Xiaomi Mi Robot to nie tylko odkurzacz automatyczny, ale także urządzenie mopujące. W tym samym przejeździe najpierw pozbędzie się sierści, kurzu i włosów za pomocą potężnego silnika o dużej mocy ssania 2500 Pa i szczotki głównej. Szczotka boczna zamiecie pył i piasek nawet spod ścian lub z okolic krawędzi mebli dla większej czystości w mieszkaniu. Po założeniu nakładki mopującej i ścierki z mikrofibry podłoga zostanie przetarta na mokro, co przywróci jej blask i czystość. Regulacja strumienia wody pozwala kontrolować mopowanie i lepiej usuwać zanieczyszczenia. Po zakończeniu pracy ścierkę wystarczy wrzucić do pralki i wyprać standardowym programem. Czas pracy robota sprzątającego wynosi nawet 90 minut, co przekłada się na możliwość wyczyszczenia nawet 120 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

Inteligentne rozwiązania w atrakcyjnej cenie

Xiaomi Mi Robot to najlepszy robot sprzątający w tej kategorii cenowej. Wyposażony został w nowoczesną nawigację vSLAM i wbudowaną kamerę, które dokładnie zmapują całe mieszkanie. Za pomocą aplikacji mobilnej przestrzeń można podzielić na strefy i pokoje, a także ustalić harmonogram sprzątania. Odkurzacz automatyczny omija wszelkie przeszkody, unika schodów i uskoków, ale także bez trudu wjedzie w nawet trudno dostępne zakamarki. Ustanowienie stref niedostępnych i ścian wirtualnych znacznie zwiększy komfort sprzątania i zagwarantuje bezpieczeństwo wszystkim pozostawionym przypadkowo na podłodze przedmiotom.

Tani odkurzacz do dużych wnętrz

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot charakteryzuje się nie tylko sporym zasięgiem pracy, na co pozwala mu pojemna bateria. Wyposażony został w bardzo duży pojemnik na kurz – o 200 ml większy niż w większości konkurencyjnych urządzeń. Tak samo zbiornik na wodę jest dwukrotnie większy, dzięki czemu podłoga będzie umyta lepiej i to bez konieczności dolewania płynu w trakcie procesu sprzątania. Jest także bardzo cichy, dzięki czemu nie przeszkadza w pracy domowników, a nawet w drzemce. Robot sprzątający jest w pełni autonomiczny i automatyczny. Samodzielnie powróci do stacji dokującej, przypomni o konieczności zdjęcia nakładki mopującej oraz poinformuje o stanie zużycia części eksploatacyjnych. Odkurzacz może być używany także przez seniorów i osoby niezaznajomione z technologiami mobilnymi. Działa tak samo dobrze z aplikacją, jak i bez niej.

Zalety:

 niezwykle atrakcyjna cena,
 funkcja mopowania,
 dokładność sprzątania,
 cichość pracy,
 możliwość pracy z poziomu smartfona, jak i urządzenia.

 

Wady:

 przy odkurzaniu i mopowaniu skrócona żywotność baterii,
 brak możliwości ustawienia mapy przy kilku piętrach.

⚙️ SPECYFIKACJA:

– Rodzaj filtra HEPA: Węglowy
– Nawilżanie: Nie
– Sterowanie smartfonem: Tak
– Wydajność: 200 [m3/h]
– Maksymalna powierzchnia pomieszczenia: 24 [m2]
– Poziom hałasu: 57″ [dB]

iRobot Roomba e5

iRobot Roomba e5 to urządzenie idealne dla osób o stosunkowo niewielkiej powierzchni mieszkania, które chcą zautomatyzować codzienne sprzątanie. Robot sprzątający posiada czujnik zabrudzeń, co pozwala na efektywne odkurzanie, nawet w przypadku posiadania zwierząt domowych, które nanoszą sporo nieczystości.
Doskonała skuteczność w atrakcyjnej cenie

iRobot Roomba e5 to odkurzacz automatyczny idealny dla właścicieli czworonogów – nawet tych długowłosych. Wyposażony został w dwie specjalne, gumowe szczotki główne, które zgarniają z podłogi sierść i uniemożliwiają jej zbijanie się w kłęby. Dopasowują się kształtem do odkurzanej powierzchni, dzięki czemu zbierają także kurz, piasek czy zaschnięte błoto. Ten robot sprzątający poradzi sobie również z dywanami i wykładzinami. Dostosuje się do nich dla lepszej wydajności sprzątania. Liczne czujniki zapobiegają zaplątywaniu się w kable, spadnięciu ze schodów czy uderzeniu w przeszkody.

Inteligentne rozwiązania dla domowej czystości

Jedną z głównych i największych zalet robota sprzątającego Roomba e5 jest czujnik zabrudzeń Dirt Detect. To zestaw akustycznych i optycznych czujników, które odnajdują miejsca, gdzie znajduje się szczególnie dużo zabrudzeń. Odkurzacz sprząta tam dokładniej i wielokrotnie, by po zakończonej pracy nie pozostawić po sobie nic poza czystością. Inteligentne algorytmy poruszania się sprawiają, że urządzenie jest efektywne i energooszczędne. W zestawie z odkurzaczem automatycznym dołączono fizyczną ścianę wirtualną, która zapobiegnie wjeżdżaniu robota w szczególnie wrażliwe strefy – w których znajdują się na przykład dziecięce zabawki lub psie miski.

Intuicyjność i prostota

Robot sprzątający Roomba e5 cechuje się wyjątkowo intuicyjną obsługą – zarówno sprzętową, jak i systemową. Jedyny w swoim rodzaju pojemnik na kurz może być myty pod bieżącą wodą, by zapewnić maksymalną ochronę użytkownika przed patogenami oraz ułatwić codzienną eksploatację urządzenia. Filtry HEPA wyłapują nawet 99% alergenów, bakterii i wirusów. Ich wymiana jest niesamowicie prosta i zajmuje dosłownie chwilę. Dedykowana aplikacja mobilna współpracuje z systemami głosowymi Google i Amazon. By rozpocząć odkurzanie, wystarczy wypowiedzieć komendę głosową! Odkurzacz automatyczny Roomba e5 umożliwia zaprogramowanie harmonogramu pracy na każdy dzień tygodnia, co gwarantuje utrzymanie czystości podłóg w każdej sytuacji. Dodatkowo oprogramowanie tworzy spersonalizowane sugestie wspierające osiągnięcie największej efektywności odkurzania. W sezonie alergicznym odkurzaj częściej!

Zalety:

atrakcyjna cena,
dokładność sprzątania,
czujnik zabrudzeń,
jakość wykonania.

 

Wady:

znaczna wysokość (ponad 9 centymetrów),
fizyczna ściana wirtualna,
brak możliwości zaprogramowania sprzątania każdego z pomieszczeń.

 

Poradnik zakupowy

Roboty sprzątające ułatwiają życie i minimalizują konieczność ręcznego, mozolnego odkurzania – a czasem także mopowania – podłóg. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkań, w których mieszkają małe dzieci i zwierzęta długowłose. Zamiast kilkukrotnego odkurzania codziennie wystarczy wcisnąć przycisk lub zwyczajnie zaprogramować urządzenie, by włączało się wtedy, kiedy będzie potrzebne. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić funkcjonalności danych modeli i wybrać najlepszego robota sprzątającego do naszych potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota sprzątającego?

Oczywiście podstawową cechą, którą należy wziąć pod lupę, jest dokładność sprzątania i moc silnika. Im jest ona większa, tym lepiej. Niektóre modele Roomby oferują czujnik wykrywania zabrudzeń, dzięki któremu robot sprzątający skupi się na szczególnie zanieczyszczonych obszarach. Często jednak wystarczająca jest metodyczna praca odkurzacza i inteligentne wyznaczanie trasy przejazdu. Nie bez znaczenia jest także sposób wykonania szczotki głównej i szczotek bocznych. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza automatycznego?

  • Funkcja mopowania – zwiększa czystość w domu, przecierając podłogi na mokro. To dobre rozwiązanie dla właścicieli psów. Choć nie zastąpi fizycznego umycia powierzchni mopem raz na jakiś czas, to z pewnością zmniejszy częstotliwość tej czynności.
  • Metoda sterowania – większość robotów sprzątających jest sterowana za pomocą aplikacji mobilnej. W przypadku osób starszych warto jednak zwrócić uwagę, by odkurzacz automatyczny był tak samo funkcjonalny jedynie po wciśnięciu przycisku na obudowie, a instalacja apki nie była wymagana.
  • Głośność pracy – odkurzanie musi być głośne, ale nie do przesady. Warto poszukać urządzenia o najlepszym stosunku mocy silnika do głośności wydawanych dźwięków.
  • Liczba czujników – im więcej, tym lepiej – zapobiegają one niekontrolowanemu funkcjonowaniu robota sprzątającego.
  • Prostota eksploatacji i konserwacji – zwróćmy uwagę, czy wyjęcie pojemnika na kurz lub wymiana filtrów HEPA nie wymaga długotrwałej bijatyki z przyciskami, zaczepami i śrubkami.
  • Czas pracy – im dłuższy czas pracy robota sprzątającego, tym lepiej, ale warto zwrócić uwagę, że nie warto dopłacać za pojemny akumulator w przypadku małego mieszkania, które odkurzacz posprząta w pół godziny.
  • Funkcjonalność aplikacji mobilnej – aplikacje mobilne ułatwiają użytkowanie robota. Umożliwiają podział mieszkania na strefy, zaprogramowanie harmonogramu pracy czy wysłanie robota tam, gdzie jest on niezbędny. Informują o zużyciu akcesoriów, pokazują mapę pomieszczenia. Nie zawsze wszystkie funkcjonalności są nam jednak potrzebne. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie robota sprzątającego.

Warto zapoznać się także z testami i recenzjami wybranych urządzeń. Czy nie błąkają się po pokojach bez celu i czy nie mają problemu z dotarciem do stacji dokującej? Jak dokładnie oczyszczają miejsca przy krawędziach mebli i przy ścianach? Każdy robot sprzątający charakteryzuje się nieco innymi algorytmami oprogramowania, przez co jest w pewnym stopniu wyjątkowy. Znalezienie swojego jedynego pomocnika w odkurzaniu wymaga poświęcenia nieco czasu i przeczytania wielu opinii danego robota.

Ile kosztuje robot sprzątający?

Ceny robotów sprzątających są bardzo zróżnicowane. Podstawowe modele bez inteligentnych algorytmów można zakupić już za 300-400 złotych. W tym rankingu robotów sprzątających prezentujemy jednak urządzenia wyposażone w stację dokującą i czujniki zapewniające optymalną ścieżkę sprzątania. Koszt takiego odkurzacza rozpoczyna się już od niespełna tysiąca złotych, co nie jest wygórowaną ceną. Są jednak i droższe roboty, które kosztują nawet ponad 3500 złotych. W tej kwocie można otrzymać wiele ciekawych funkcjonalności, które ułatwiają codzienne sprzątanie.

Gdzie kupić robota sprzątającego?

Roboty sprzątające najlepiej jest kupować w sklepach z elektroniką. Te należące do popularnych sieciówek często oferują ciekawe promocje i zniżki, z których warto skorzystać. Doradca odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości, pomoże wybrać odpowiedni odkurzacz automatyczny. Innym rozwiązaniem jest zakup wprost od producenta, co jednak wymaga wcześniejszego zapoznania się z konkretnym modelem, by nie mieć żadnych wątpliwości dotyczących funkcjonalności. Nie polecamy jednak zakupów pod wpływem chwili w popularnych dyskontach i hipermarketach. Często spowodowane jest to wyjątkowo atrakcyjną ceną w odczuciu kupującego, co bywa mylne. W podobnej kwocie nieraz można znaleźć roboty sprzątające o funkcjonalnościach dopasowanych do indywidualnych potrzeb.